Kde se vzdělávat v HR #2

27.02.2025

Oblast HR je široká a jsou oblasti, které mě osobně prostě nezajímají a aktivně se v nich nevzdělávám. Ty zde tedy nenajdete. Starší článek s množstvím doporučení najdete tady, doporučuji si jej projít. Dnes bych se s vámi chtěla podívat na novější zdroje a ty, kterými jsem si sama prošla a mohu je s klidem doporučit.

Jelikož věřím, že vzdělávat se máte i mimo obor, najdete zde pár tipů mimo HR. Budou to tipy z marketingu, psychologie, IT a produktu. Vnímám vzdělávání jako takové puzzle - pomaloučku přidáváte další a další dílky a skládáte tak různorodou paletu znalostí a dovedností.

A rada na začátek? Popřemýšlejte, v čem se chcete rozvíjet, co vás baví a nebaví, co vás posune kariérně dál, co pomůže získat vyšší nebo novou pozici a co vám pomůže být dlouhodobě úspěšní anebo změnit obor. Sepište si to a jděte za tím! 

Druhou radu nechávám jako v prvním článku - konzumujte i zahraniční zdroje. 

#suHR

Michaela Tumpachová s týmem vás naučí všemu kolem HR. Offline i online. K výběru je z několika akademií (startovací, strategická, data driven, vzdělávání a rozvoj, ...), ale najdete u nich i kurzy, mentoringový program, webináře a čeká nás i druhý ročník konference. Přidat se můžete i do Facebook skupiny, účastnice se offline setkání nebo začít odebírat newsletter.

EDU Effective

Jde o 100% online studium, kde máte na výběr z 20+ specializací. Celé studium je v angličtině a jeden kurz obsahuje 10 modulů o 30 lekcích. Jde o kombinace videí, ebooků a testů (ty jsou skoro po každém ukončeném bloku). Na absolvování studia máte 12 měsíců, na konci vás čeká vydání diplomu. 

Aktuálně procházím kurzem Design Thinking and Strategy a dost mě to baví. Každý den stihnu 1-3 lekce podle vytížení (v noci, před vzbuzením dítěte atd). Super na rozšíření HR znalostí a změnu mindsetu blíže k HR jako produktové oddělení.

Mají i MBA Human Resources Management.

*Můžete použít EDUPETRANU10. Platí na všechny produkty EDU Effective včetně voucherů, krátkých kurzů a všech studijních balíčků. Jedná se o 10% slevu z celkové ceny. Není platný pro splátky. A pokud jste rodiče a dětem je maximálně 10 let, tak platí EDUXPETRANU, detaily tady.

Digisemestr

Dělala jsem obě verze Digisemestru - online i offline. Online se mi líbil a dělala jsem ho po nocích a víkendech při práci. Offline jsem navštěvovala před rokem (2023) - 12 víkendů po sobě s dalšími účastníky - a časově pro mě byl mnohem náročnější na skloubení s prací a volným časem. Lepší však na poznání se s ostatními v kurzu a také s lektory. Díky Jindřichu Fáborskému a jeho týmu, tohle je TOP kurz v rámci marketingu. Nespočet znalostí jsem využila pro svou práci v HR.


Poznámka: Báječnou volbou je mezinárodně uznávaná certifikace CIPD (jestli ji někdo máte, napište mi, měla bych pár otázek). 


Skupina jenpráce.cz


Pracovní právo

Poznámka: Doporučuji sledovat Aničku, která píše tematické příspěvky z praxe. 


E-booky


Poznámka: Moc ráda hledám na SlideShare. A také blog a Almanach od Fakturoidu!


Konference

Níže najdete asi ty největší a nejznámější HR konference v Česku. Vedle toho je vždy na jaře a na podzim nespočet různých setkání, meetupů, přednášek. webinářů a tak dále. 


Kde dál hledat inspiraci?

  • choďte na konference a různá networkingová setkání, bavte se s lidmi z oboru a nechte se tím, co dělají, inspirovat
  • sledujte data od pracovních portálů a odebírejte jejich newslettery
  • ptejte se kandidátů/zaměstnanců a nechte si od nich dát zpětnou vazbu co děláte dobře a co by šlo dělat lépe
  • aktivně hledejte inspiraci - cizí kariérní stránky a inzeráty, profily firem na sociálních sítích, oborové skupiny a témata v nich, konference a jejich programy, ...
  • čtěte dobře hodnocené bakalářské a diplomové práce a pak si projděte i využité zdroje, občas narazíte na poklad 
  • vyhledejte si skripta a výpisky z přednášek - například Průvodce personální psychologií vypadá opravdu dobře 
  • práce vítězů a nominovaných v Recruitment Academy Awards (článek z 2019 a podrobný článek z 2021, novější jsem zatím nenapsala) -> jubilejní 10. ročník bude 15.5.2025
  • najděte si mentora z oboru nebo sami zorganizujte nějaké pravidelné setkávání nad tématy, která vás zajímají
  • mrkněte na moje LinkedIn příspěvky s názvem #sharingiscaring 

Závěrem bych jen ráda dodala, že možností jak a kde a v čem se vzdělávat je v dnešní době tolik, že si to své najdeme každý. Ne vždy jsou však zdroje kvalitní a někdy objevíte v HR pěkné bullshity (hlavně v oblasti diagnostiky). Buďte ke zdrojům kritičtí a přemýšlejte u nich. 


*určitě mi nějaké skvělé zdroje chybí, budu ráda za doporučení, stačí mi napsat a seznam rozšířím :)