#sharingiscaring - výběr z příspěvků, 2. díl
28.01.2021
"Sharing is caring" vznikl v roce 2018 na mém LinkedIn profilu jako pravidelná dávka informací pro ty kteří pracují v HR nebo Marketingu. Některé zdroje nestárnou a je škoda na ně zapomenout. Pojďte si se mnou pročíst některé z nich!
Flow, radost a vděčnost:
- M. Seligman je známým psychologem a autorem teorie naučeného optimismu, která říká, že optimistickému pohledu na svět se člověk učí a je schopen se mu naučit. M. Csikszentmihalyi, též psycholog, zkoumá pojmy jako je štěstí a spokojenost. Mimo jiné je "otcem" pojmu flow.
- Petr Ludwig ve své knize Konec prokrastinace dotkl tématu štěstí (vychází z autorů výše) a přišel s tzv. listy vděčnosti, které pomáhají být dlouhodobě pozitivnějším. Nápad skvělý, forma mě nenadchla.
- Díky Holkám z marketingu potkala s Miroslavou Novou, která vydala Myšlenkář, který je pro danou věc jako stvořený. Hned jsem se do něj zamilovala! Ideální na psaní vašich myšlenek, přání a toho, co vám v poslední době udělalo radost.
- Na závěr tohoto bloku o radosti přidávám TED video o flow a štěstí.
HR, nábor, pohovory:
- Práce v digitálu: České pracovní portály jsou 16 let pozadu. Přijdou změny již v roce 2019? je článek Michala Tomana. Opět můžete ověřit přesnost predikcí a popisu situace s odstupem téměř roku. Pravdou však je, že za tu dobu, co pracuji v HR, tak se pracovní portály změnily jen málo.
- The Interview Research Method - vám ukáže, že v náboru možná děláte chybu, když sázíte jen na vaši intuici a kandidátovo CV.
- Personnel Selection & Assessment vám pomůže se zpracováním dat a využitím jednotlivých náborových metod. Jaké jsou relevantní a jaké připomínají věštění z koule? Nenechte si nábor kazit zbytečnými chybami.
- Validity and Reliability of Selection Interviews - vám pomůže dokreslit obrázek předchozích 2 zdrojů. Věřte nebo ne, dělat kvalitní nábor je fuška.
- Měříte spokojenost vašich kandidátů s vším výběrovým řízením? Pokud ne, zkuste o tom popřemýšlet, protože kandidát je někdo, kdo vám může pomoci svým kritickým (myšleno dobře) okem vyladit nedostatky vašeho náborového procesu. Inspirovat se můžete v článku od Datacruit.
- Rada na závěr - nebojte se kandidátů zeptat, co jim vadí, co hledají a co chtějí. Mně osobně to hodně dalo a věřím, že může i vám.
Přeji další příjemné čtení a napište mi, pokud vám můj článek líbil!