#sharingiscaring - výběr z příspěvků, 3. díl

04.02.2021

"Sharing is caring" pro mě znamená první příspěvky na LinkedIn, ale také moje nadšení sdílet své znalosti a zkušenosti s dalšími lidmi z oboru. Během let jsem sdílela nespočet zdrojů, které jsem se rozhodla dát na jedno místo. Tak jdeme na další zdroje! 

 94 % kandidátů touží po feedbacku, a tak čtěte:

  • 5 ways to improve your hiring process in 2018 od Google. I když jde o starší článek, za mě je stále aktuální a pro mnoho HR oddělení hudbou budoucnosti. Čím rychlejší výběrové řízení, tím větší % nových lidí ve firmě. Na každou pozici mějte design výběrového řízení, zrychlíte nábor.

  • Write clear feedback taktéž od Google, kde najdete 3 templaty zdarma ke stažení, které pomohou zaznamenávat pohovory a dát díky nim perfektní feedback. Dávejte feedback včas, ne po 2 týdnech po pohovoru. Zaměřte se na klíčové kompetence důležité pro vykovávání dané pozice, o to jde primárně.

  • How to Give Constructive Feedback to Candidates and Hiring Managers - užitečný článek pro ty z vás, kteří jste si dali předsevzetí, že budete dávat zpětnou vazbu, protože je vzácná a kandidát ji chce. V šesti bodech shrnuto vše podstatné. 

  • Jak dávat negativní zpětnou vazbu + Jak mluvit s vyřazeným kandidátem? jako dva bonusové články. Pokud vše přečtete a vezmete si k srdci, stačí trochu tréninku a máte vykročeno vstříc lásce kandidátů a dobrému pocitu ze sebe sama. 


Další články:

  • How many interviews does it take to hire a Googler? - přečtěte si, i když tolik kol pohovoru vaše firma nedělá. Google je na poli náboru dobrým příkladem hlavně z hlediska dat, validity a reliability všeho, co na HR děláte. 

  • Just how toxic are toxic employees? a na kolik peněz vás vyjde špatný nábor? Trošku depresivní a zároveň inspirativní čtení.

  • Inspirativní počiny vycházejí pravidelně od kluků z BrandBakers. Pokud hledáte nápady, inspiraci, zajímavé myšlenky a neotřelá provedení, ihned čtěte. 

  • Jelikož je time-managment a prioritizace úkolů něco, co mi nedá spát, tak jsem článek od Daniela Gamrota četla asi 3krát. Za mě po dlouhé době srozumitelně napsaný a informačně nabitý text se skvělými tipy.


Přeji další příjemné čtení a napište mi, pokud se vám můj článek líbil!